לפני שקופצים אל המים העמוקים: המדריך לקבלת היתר לבניית בריכה פרטית

היתר לבריכה פרטית | רישוי קלמתכננים לבנות בריכת שחייה ביתית? בשנים האחרונות הופכות הבריכות הפרטיות לפופולריות מאוד וכבר אינן עוד נחלתן הבלעדית של בעלי הממון, לא מעט הודות לטכנולוגיות המתקדמות שקיימות כיום, המוזילות משמעותית את עלויות הבניה וההתקנה.

המומחים מבית חברת רישוי קל מציינים שחל גידול משמעותי בבקשות לקבלת היתר לבניית בריכה פרטית ברשויות המוניציפליות בקרב בעלי בתים פרטיים, דו משפחתיים וקוטג'ים שברשותם חצר גדולה, ולעתים אף בקרב בתים משותפים, מאחר ומעבר להנאה הרבה שהן מספקות לבעליהן, הן עשויות להשביח ולהקפיץ את ערכו של הנכס. ולאחר קבלת האיתר ניתן לקבל יעוץ למשכנתא מאחת החברות הגדולות והמקצעויות בארץ.

עם זאת מחברת רישוי קל מדגישים שלפני שממהרים לקפוץ אל המים העמוקים, חשוב לדעת שהתקנת בריכת שחייה פרטית דורשת על פי רוב היתר בנייה מהרשות המקומית ומלווה בהליך בירוקרטי ארוך ומסורבל.

סוגי בריכות שחייה המחייבות היתר בניה מהרשות המוניציפלית

ניתן למנות כיום כמה סוגים שונים של בריכות שחייה המתאימות להתקנה בבתים פרטיים, שמרביתן, כאמור, מצריכות היתר לבניית בריכה פרטית. ככלל, כל אלמנט נדרש להיתר בניה מהרשות המוניציפלית במידה והוא כרוך בחיבור של קבע, וכך גם בנוגע לבריכות שחייה.

על פי חוקי העזר העירוניים, כל בריכת שחייה שבנויה בתוך הקרקע (עד לעומק מרבי של 1.80 מטרים) מסווגת אוטומטית כמבנה קבוע ומחייבת הגשת בקשה במועצה המקומית הרלוונטית בצירוף תכנית בנייה מסודרת.

בקטגוריה זו נמנות בריכות השחייה מבטון יצוק המגיעות מהמפעל כיציקה מוכנה, כמו גם הבריכות המתועשות ובריכות הפיברגלס, זאת במידה והן מוטמנות בתוך הקרקע. ראוי לציין שמעבר לצורך בקבלת היתר בנייה, תחויבנה הבריכות הללו בהיטל השבחה ותשלום ארנונה.

הגשת בקשה בצירוף של תכנית בנייה מסודרת ומסמכים רלוונטיים נוספים

למעשה, הסוג היחידי של בריכות שחייה שאינו מצריך היתר לבניית בריכה פרטית הוא בריכות עילית, המונחות כפי שהן מעל לפני הקרקע, ללא כל קיבוע ואו יציקת בטון, ומוגדרות כ-"מבנה נייד". אל הבקשה לקבלת היתר בנייה במועצה המקומית יש לצרף תכנית בנייה מסודרת ומסמכים רלוונטיים נוספים (מפות מדידה, מפה מצבית, חישובי מגרש, סוג וגודל הבריכה, הרכב החומרים וכן הלאה).

הבקשה נבחנת בוועדה מקומית ונבדקים מגוון פרמטרים שונים, בהם העומק המקסימלי של בריכת השחייה, הייעוד של הבריכה, המרחק שלה מגבולות המגרש, כמו גם חיטוי וסינון המים, אופן הגידור וכן הלאה. במקרים רבים נדרשים גם חוות דעת ואישורים של מגוון גורמים כגון מהנדס אינסטלציה, משטרה, כיבוי אש ואו המשרד לאיכות הסביבה. לפיכך, במידה והחלטתם להקים בריכת שחייה פרטית, מומלץ להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בתחום.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם והצעת מחיר המשתלמת ביותר