המדריך לרישוי עסקים בראשון לציון

רישוי עסקים בראשון לציוןיזמים מתחילים? מתכננים לפתוח בית עסק בראשון לציון? אנשי הצוות המקצועי מבית חברת רישוי קל, חברה המתמחה ברישוי עסקים בראשון לציון ואזור המרכז, מציינים שקיימים כמה סוגים של עסקים שונים הטעונים ברישוי מתוקף החוק לרישוי עסקים.

העסקים שטעונים ברישוי מתוקף החוק מסווגים למספר קטגוריות שונות בהן: שמירה ואבטחה, דלק ואנרגיה, תעשייה ומלאכה, רישוי עסק לאולם אירועים, רכב ותעבורה, וכן ספורט, נופש, עינוג ציבורי, כימיה, רוקחות, קוסמטיקה, מסחר, מזון, בריאות, חקלאות וכן הלאה.

את רשימת תחומי עיסוק המלאה והעדכנית של כל סוגי העיסוקים המחויבים ברישוי ניתן למצוא הן באתר האינטרנט של אותה הרשות המקומית שבה מתוכנן בית העסק לפעול והן בצו לרישוי עסקים.

בחינה קפדנית של כל החוקים והתקנות לפני רכישה או שכירת הנכס הפוטנציאלי

הליך הפרוצדורלי להנפקת רישוי עסקים בראשון לציון זהה להליך הכרוך בהוצאת רישיון עסק באזורים אחרים ברחבי הארץ, והוא מתחיל בדרך כלל בבירורים שונים ופנייה אל המחלקה לרישוי עסקים שברשות המוניציפלית בבקשה לקבלת חוות דעת מקדמית. מבית חברת רישוי קל מדגישים שההחלטה על פתיחת עסק נחשבת לצעד כלכלי בעל השלכות משמעותיות.

אי לכך כדאי לבחון ביתר קפדנות את כל החוקים, התקנות, התנאים והאופציות השונות מכל ההיבטים והכיוונים האפשריים, כל זאת לפני שרוכשים או שוכרים את הנכס הפוטנציאלי שממנו עתיד בית העסק לפעול. חוות הדעת המקדמית מכילה פירוט מלא של דרישות החוק הן בנוגע להליך הרישוי הכללי הסטנדרטי הן בתחום העיסוק הספציפי.

חוות דעת מקדמית

בשלב זה נבדקים גם השימושים המותרים בנכס והרקע ההיסטורי שלו, זאת במטרה לוודא שאין לו היסטוריה של עבירות ואו חריגות בניה, ואו צווי סגירה שיפוטיים. במידה ומתקבלת חוות דעת מקדמית תקינה, ניתן להמשיך בהליך לרישוי עסקים בראשון לציון.

בשלב זה יש להגיש בקשה לבדיקת תכנית בית העסק. הבקשה מופנית אל ממונה על בדיקת התכניות שבעירייה, כשאליה מצורפים גרמושקה במספר העתקים, תכנית העסק, תרשים סביבה ומפה מצבית בקנה מידה כפי שמפורט בתקנות שבסימוכין.

רק לאחר קבלת אישור מהממונה ניתן להגיש את הבקשה בפועל בטופס בקשה מיוחד ובצירוף כל המסמכים הרלוונטיים. היות וההליך לקבלת רישיון ידוע כמורכב ומסורבל במיוחד, מומלץ להסתייע באנשי מקצוע המתמחים בתחום.

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם והצעת מחיר המשתלמת ביותר