צו הריסה עירוני

כיצד מטפלים בצו הריסה עירוני?

הרשויות המקומיות והעיריות בישראל מבצעות מידי מספר חודשים טיסות צילום ממסוקים / מטוסים ועל ידי כך מגלות בנייה לא חוקית כאשר הן משוות את המידע המתקבל מול תצלומים ישנים יותר בנוסף לסיורי פיקוח רגליים וגם באמצעות תלונות של תושבים. 

כאשר מקבלים צו הריסה חייבים למהר וליצור קשר עם אדריכל רישוי כדי שיתחיל מיידית הליך בקשת מידע להיתר. לאחר מכן, האדריכל כותב מכתב לבית המשפט לעניינים מקומיים שבו הוא אומר כי הוא קיבל עליו את הטיפול בהוצאת ההיתר הנדרש לכתובת המדוברת ויעשה ככל הניתן לבצע את העבודה במהירות האפשרית.

עם מכתב זה יש לפנות לעורך דין שעובד בתחום על מנת שיבקש משופט בית המשפט לעניינים מקומיים דחיה של ביצוע צו ההריסה עד למיצוי הליך בקשת המידע והכנת ההיתר. כאשר עורך הדין מגיע עם מכתב כזה ועם צילום מסך ממערכת רישוי זמין שאכן העבודה מתבצעת בפועל - אז ברוב המקרים ייתן השופט אורכה ראשונה לצורך קבלת תשובה בתיק המידע ודחייה של צו ההריסה.

לאחר קבלת התשובה בתיק המידע צריך עורך הדין לחזור על התהליך עם מכתב חדש מהאדריכל המטפל וצילום מסך שמעיד על נכונות הדברים ואז מקבלים מהשופט אורכה נוספת ודחייה של צו ההריסה לצורך ביצוע הליך ההיתר עצמו.

כמובן שחייבים לנצל את הזמן ומיידית להתחיל בהכנת ההיתר כי תוך מספר חודשים אתם תדרשו לחזור על הליך הדחייה בבית המשפט.

אכן מתיש וגם לא קל – אבל בהחלט אפשרי. פנו אלינו ואנשי המקצוע שלנו יעשו את העבודה 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם והצעת מחיר המשתלמת ביותר