רישוי עסקים בראשון לציון - המדריך

מתגוררים בראשון לציון? מתכננים לפתוח עסק במקום מגוריכם? מסעדה? בית קפה? מוסך? חנות לממכר מוצרי קוסמטיקה? או שמא אולי בתחום ההובלות? שמירה ואבטחה?

החוק לרישוי עסקים, התשכ"ח 1968 מגדיר את סוגי העסקים טעוני רישוי על פי מספר קטגוריות, בהן: בריאות, רוקחות, קוסמטיקה, דלק ואנרגיה, רכב ותעבורה, תעשייה ומלאכה, כימיה ומחצבים, כמו גם מסחר, מזון, חקלאות, בעלי חיים, שירותי שמירה ואבטחה, עינוג ציבורי, נופש, ספורט וכן הלאה.

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת רישוי קל מסבירים שכל יזם המעוניין לקבל רישוי עסקים בראשון לציון או בכל מקום אחר בארץ, יכול למצוא את הפירוט המלא של כל סוגי תחומי עיסוק טעוני הרישוי הן בצו רישוי העסקים והן באתר הבית של הרשות המוניציפלית הרלוונטית שבה מתוכנן לפעול בית העסק.

חוות דעת – רישוי עסקים בראשון לציון

מחברת רישוי קל מציינים שהשלב ההתחלתי והחיוני ביותר בהליך לקבלת רישוי עסקים בראשון לציון כרוך בבירורים ובחוות דעת, ומדגישים שמאחר וההחלטה לפתיחת בית עסק מהווה צעד כלכלי רציני, מן הראוי לבחון את כל החוקים, התנאים והאפשרויות השונות הנוגעות בדבר עוד בטרם הגשת הבקשה עם המסמכים הנדרשים.

חוות הדעת כוללת את פירוט דרישת החוק בנוגע לתחום העיסוק הספציפי והליך הרישוי, ובוחנת את השימושים המותרים בנכס, וכן אם יש לו היסטוריה של עבירות ואו חריגות בניה, צווי סגירה שיפוטיים, בעיות רישוי קודמות וכיוצא בזה. חוות הדעת ניתנת ברשות המקומית על ידי הגורמים הרלוונטיים כגון ממונה הרישוי ההנדסי, ממונה בדיקת תכנית, משרד הבריאות וכדומה.

הגשת הבקשה לרישיון עסק בצירוף תכניות העסק ומסמכים רלוונטיים נוספים

השלב הבא בהליך לקבלת רישוי עסקים בראשון לציון כרוך בהגשת בקשה לבדיקת תכנית העסק אצל הממונה לבדיקת תכניות. אל הבקשה יש לצרף גרמושקה במספר העתקים שכוללת את תכנית העסק, תרשים סביבה ומפה מצבית בקנה מידה כמפורט בתקנות שבסימוכין.

לאחר אישור וחתימתו של הממונה על התכנית, ניתן לעבור לשלב הגשת הבקשה בפועל באמצעות טופס בקשה מיוחד, בצירוף תכניות העסק ומסמכים רלוונטיים נוספים, בהם צילום חוזה רכישה, חוזה שכירות או מסמך טאבו, מספר חשבון ארנונה, תכניות הנדסיות במספר העתקים שחתומות על ידי בעל מקצוע מורשה כחוק ועוד. מאחר ומדובר בהליך בירוקרטי מורכב ומסורבל הדורש ידע ובקיאות בתחום, מומלץ להסתייע בחברה מקצועית המתמחה ברישוי עסקים.

הצוות המקצועי שלנו ישמח לתת לכם מענה ועזרה בכל שאלה או בקשה בנוגע לתהליך קבלת היתר רישוי לעסק שלכם. תחסכו לעצמכם זמן, כסף וכאב ראש מיותר. מוזמנים ליצור אתנו קשר או להשאיר הודעה פה באתר שלנו.

ממשרד רישוי קל המתמחה בתחום רישוי עסקים בראשון לציון והמרכז, מסבירים שמתוקף החוק לרישוי עסקים, ישנם כמה סוגים שונים של עסקים טעוני רישוי בהתאם לסיווגם בקטגוריות הבאות: נופש, ספורט, עינוג ציבורי, בריאות, רוקחות, כימיה, קוסמטיקה, מזון, חקלאות, בעלי חיים, וכן תעשייה ומלאכה, שמירה ואבטחה, רכב ותעבורה, דלק ואנרגיה, מסחר ועוד מגוון תחומים נוספים. ממשרד רישוי קל מוסיפים שניתן למצוא רשימה מלאה, עדכנית ומפורטת של כל תחומי עיסוק המחויבים ברישוי בצו לרישוי עסקים ואו באתר האינטרנט של הרשות המקומית הרלוונטית שבה עתיד בית העסק לפעול.

הגשת הבקשה לחוות דעת מקדמית

באופן כללי, ההליך לקבלת רישוי עסקים בראשון לציון דומה להליך לקבלת רישיון עסק בכל אזור אחר בארץ, כשהשלב ההתחלתי נחשב לאחד החשובים והחיוניים ביותר וכרוך בבירורים שונים ופנייה בבקשה לחוות דעת מקדמית.

ההחלטה על הקמת בית עסק מוגדרת כצעד כלכלי רציני עם השלכות עתידיות משמעותיות, לפיכך מומלץ לבחון בקפדנות את כל החוקים, האפשרויות והתנאים הנוגעים בדבר מכל הזוויות וההיבטים השונים עוד בטרם הגשת טופס הבקשה על כל מסמכיה הרלוונטיים.

בחוות הדעת המקדמית ישנו פירוט מלא של כל דרישות החוק הנוגעות להליך הרישוי הכללי ולתחום העיסוק הספציפי בפרט, תוך בחינת השימושים המותרים בנכס וכן את ההיסטוריה שלו, כדי לוודא שהוא אינו נושא באמתחתו היסטוריה של חריגות בניה, עבירות בניה ואו צווי סגירה שיפוטיים.

הגשתה של הבקשה בפועל בטופס בקשה מיוחד

במידה וחוות הדעת המקדמית שמתקבלת הנה תקינה, השלב הבא בהליך לרישוי עסקים בראשון לציון כולל פניה לממונה על בדיקת התכניות בבקשה לבדיקת תכנית העסק. יש לצרף לטופס הבקשה גם גרמושקה בכמה העתקים, והיא אמורה לכלול בתוכה את תכנית העסק, מפה מצבית ותרשים סביבה בקנה מידה שתואם את המפורט בתקנות שבסימוכין.

עם קבלת אישור מהממונה וחתימתו על התכנית, ניתן לגשת לשלב הגשתה של הבקשה בפועל, כשהבקשה מוגשת בטופס בקשה מיוחד ומלווה בתכניות בית העסק ועוד מגוון מסמכים רלוונטיים נוספים. מאחר וההליך הביורוקרטי ידוע כמסורבל ומורכב מאוד, והוא דורש ידע רב, בקיאות וניסיון בתחום, מוטב להסתייע באנשי המקצוע מיומנים המתמחים בתחום הרישוי לעסקים.

רישוי עסקים בראשון לציון

 

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם והצעת מחיר המשתלמת ביותר